הכרה כנפגע עבודה בביטוח הלאומי והזכויות הכספיות האדירות הנילוות אליה יכולה לקום מכוח פגיעה פתאומית בעבודה (תאונת עבודה) וכן, בעקבות מחלת מקצוע או מיקרוטראומה. מחלת מקצוע בשונה מתאונת עבודה אינה פתאומית ומכאן שלא ניתן להצביע על מועד ספציפי בו אירעה ומכאן שהקשר הסיבתי בין המחלה עצמה לבין העבודה עצמה ואופיה, יותר עמום וקשה להצביע עליו.

ההגדרה למיקרוטראומה הינה: "גרימת נזק גופני כתוצאה מפגיעות זעירות חוזרות ונשנות באיבר מסוים של הגוף לאורך זמן ממושך".

יש חשיבות עליונה לתיאור מדוייק ומקצועי של השתלשלות האירועים בתביעה לביטוח הלאומי בצירוף החומר הרפואי הרלוונטי כך שיעמוד בקנה אחד עם פסיקת בתי הדין לעבודה וזאת, כדי שיוכרו תביעות כמחלות מקצוע או מיקרוטראומה.

מנסיוננו הרב בתחום, רוב תביעות מחלות המקצוע והמיקרוטראומה מגיעות לפיתחו של בית הדין לעבודה ואנו גאים לומר כי כל תביעה מסוג זה שטופלה במשרדנו הסתיימה בנצחון ורווח כספי אדיר ללקוחותינו.

בכל פניה לביטוח הלאומי ולפני מילוי טפסים חובה להיוועץ בעורך דין. הדבר נכון שבעתיים כאשר מדובר במחלות מקצוע ומיקרוטראומה. משפט אחד שמתאר לא נכון את התרחשות האירועים יכול לחרוץ גורלות ולגרום להפסד של סכומי עתק. במידה שנפגעתם או הנכם מכירים אדם שנפגע עקב מחלת מקצוע או מיקרוטראומה, כדאי שתייעצו לו שלא לפנות לבדו ולעמוד מול הביטוח הלאומי בתביעות סבוכות אלו. פנו אלינו כבר עכשיו לייעוץ משפטי ומקצועי ללא התחייבות.

גבר יושב ליד מחשב ואוחז בחזהו